ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ВІДДІЛ
Тут зацікавить життя лісу і поля, степу і гірського водопаду.
Тут зворушить схід сонця і спів птахів.
Тут зачарує ніжна квітка та альпійська гірка.
Тут стурбує стан повітря, яким ми дихаємо,
Вода, яку ми п’ємо, земля на якій ми живемо.
Тебе зацікавить життя тварин живого куточка.
Нас об’єднає віра в те, що ми здатні зробити нашу Землю прекрасною.
№ з/п | Прізвище, ім’я, по-батькові педагогічного працівника | Назва гуртка |
1. | ЯВОРСЬКИЙ Юрій Федорович | Гурток «Захоплююче лозоплетіння» |
2. | НІКІФОРОВА Оксана Миколаївна | Гурток «Юні екологи» Гурток «Юні друзі природи» Гурток «Фотонатуралісти» |
3. | ОГОРОДНІК Ірина Анатоліївна | Гурток «Юні друзі природи» Гурток «Юні екологи» Гурток «Основи екологічних знань» |
4. | БАКУШ Юлія Вікторівна | Гурток "Юні рослинники" Гурток "Юні овочівники" Гурток "Природа рідного краю" |
5. | КЛИМЮК Тетяна Сергіївна | Гурток "Юні квітникарі" Гурток "Юні квітникарі-аранжувальники" Гурток "Саду мого дивосвіт" |
6. | ВИСОЧАНСЬКА Людмила Орестівна | Гурток «Юні натуралісти» |
Эколого-натуралістичній відділ НЦДЮТ
Еколого-натуралістичний відділ НЦДЮТ у Жовтневому
«Дитячий екологічний парламент»
23 травня 2018 року у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі відбувся ІІ зліт обласного осередку Всеукраїнської спілки «Дитячий екологічний парламент». Серед 35 учасників були наші гуртківці НЦДЮТ еколого-натуралістичного відділу - Лебедєва Анастасія та Маковська Віолета. Діти презентували пророблену природоохоронну, дослідницьку та просвітницьку роботу, обговорювали екологічні проблеми краю та шляхи їх вирішення.
Програмою було передбачено вибори активу та президента «Дитячого екологічного парламенту». За результатами голосуванння Віолета Маковська ввійшла до складу активу обласного екологічного парламенту.
На завершення зльоту всі учасники разом зі своїми керівниками побували на екскурсіях «Екологічна стежка «Материнка» запрошує гостей» та відвідали Ківерцівський національного парк «Цуманська пуща», де пройшли екскурсією старим ківерцівським трактом, ознайомились із біорізноманіттям Волинського лісу. Всі були вражені красою «Цуманської пущі» та величчю дерев, яким більше двох століть.
Діти з хорошими враженнями повернулися додому.
Бакуш Юлія Вікторівна, керівник гуртків НЦДЮТ
Поблизу Нововолинська врятували пораненого чорногуза
11 Травень 2018 р.
Операція із порятунку червонокнижного птаха вібулася напередодні на території села Біличі. До еколого-натуралістичного відділу Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості, що в селищі Благодатному, звернулися місцеві мешканці та розповіли про акцію порятунку чорного лелеки. Викладачі і вихованці центру ДЮТу забрали пораненого знайду і потурбувалися про його подальше лікування.
Врятував пораненого птаха Григорій Пашко. Односельці Тетяна Трушина із сином Данилом охороняли лелеку від собак та котів. Усі в селі перейнялися долею чорногуза. Працівники еколого-натуралістичного відділу Юрій Яворський та Руслан Савосюк, залучивши до рятувальної операції водолаза Волинської ДСНС Івана Зіркевича, впіймали пораненого птаха. Керівник гуртка Ольга Зіркевич покликала на допомогу волонтерів із Львівщини, які займаються власне порятунком та реабілітацією лелек.
Лелека чорний — надзвичайно рідкісний птах, занесений до Червоної книги України, один із найбільших птахів фауни ряду лелекоподібних. Довжина його тіла сягає 110 см, крил — до 60 см, вага — 4,5 кг. Оперення його дуже елегантне: крила і шия — із зеленкуватим або мідно-червоним полиском, а черевна частина — біла, як у звичайного лелеки. Дзьоб, ноги, горло та неоперена пляма біля очей — яскраво червоні. Особливо помітний цей колір на дзьобі й на ногах. Якщо комусь пощастить, то ви можете побачити чорного лелеку і в нашому лісі.
У Біличах рятували пораненого чорного лелеку
30 березня 2018 року у селі Смолигів , поблизу Луцька, відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім». Конкурс проводиться щорічно з метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнів та молоді.
У конкурсі взяли участь 13 команд з різних районів та міст Волинської області. Атмосфера була наповнена творчістю, дружбою та любов’ю до всіх присутніх. Ніхто з учасників не залишився «з порожніми руками», усіх було нагороджено дипломами та грамотами, і визначено 3 найсильніші агітбригади, серед яких третє місце отримала наша команда «Еколог». А головне те, що усі були задоволені конкурсом, позитивні емоції та хороше враження залишилися у серцях кожного.
Паращенко Ірина, учасник команди «Еколог»
«Земля – наш спільний дім»
2 березня 2017 року в Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад «Земля – наш спільний дім» під темою "Збереження ландшафтного різноманіття".
"Земля наш спільний дім" - конкурс агітбригад у Нововолинську У конкурсі взяли участь 8 команд з навчальних закладів Нововолинська . Боротьба була важкою і завзятою, адже всі діти були чудово підготовлені своїми керівниками й кожна команда заслуговувала на перемогу. Проте почесне І місце здобув агітколектив «Пульс Землі» (керівник Нікіфорова О.М.) - НЦДЮТ, ІІ місце отримала команда «Лідер» (керівник Галичук О.А.) - гімназії, ІІІ місце розділили між собою команди «Екологічний патруль» (керівник Головченко В.М.) - ЗОШ №8 і «Еко- Novik» (керівник Коритко А.С.) - ЗОШ №2. Всі учасники конкурсу закликали любити і захищати природу.
Оксана Миколаївна Нікіфорова – методист еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ
Дитячий екологічний парламент
12 грудня 2017 року у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі відбувся зліт найактивніших природоохоронців області з їхніми керівниками, на якому було створено нову обласну дитячу спілку - «Дитячий екологічний парламент». Юннатка гуртка «Юні кролівники» (керівник гуртка Зіркевич О.М.) еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ - Паращенко Ірина звітувала про пророблену екологічну роботу відділу у вигляді виступу й мультимедійної презентації, за що була обрана до активу «Дитячого екологічного парламенту». А фінальний концерт дійства відбувся за участі юннатки гуртка «Юні друзі природи» (керівник гуртка Нікіфорова О.М.) – Ткачук Маргарити, на якому вона виконала чудовий та зворушений художній номер.
Свято зимуючих птахів НЦДЮТ 11 2016р на каналі СТН
СВЯТО ЗИМУЮЧИХ ПТАХІВ
Про зимуючих птахів, друже, пам’ятай,
Годувати взимку їх, ти, не забувай.
Небагато треба їм, жменька лиш зерна,
Лиш одна - і не страшна буде їм зима.
У вихованців еколого-натуралістичного гуртка відбулося чудове «Свято зимуючих птахів».Під час свята діти мали можливість дізнатись більше про зимуючих птахів, їх різновиди та про особливості їх життя під час зимового періоду. Також діти взяли участь у цікавих вікторинах та конкурсах, продемонстрували свої знання. Все свято супроводжувалось чудовими піснями, та мультимедійним показом.
Твердження, що краса врятує світ, відомо всім. Людина стала людиною лише тоді, коли побачила яскраве різнобарв’я рідної природи, коли почула спів жайворонка й тьохкання солов’я, коли відчула тонкі пахощі бузкового цвіту й медові розливи білої акації. Прикро, якщо людина забуває, що вона є лише часточкою природи, із законами й силами якої необхідно рахуватися.
Зима – найскладніший період у житті птахів. Не так холод, як голод дошкуляє тим, хто залишився зимувати разом із нами. Тому наше завдання – допомогти пернатим.
Ми, юннати гуртків любителі декоративних та свійських тварин та юні кролівники (Горпініч Анна, Маковська Віолета, Лебедєва Настя, Звєрєв Владислав, Лупинко Тетяна, Данілова Анна, Тарасенко Богдана, Карчков Марк, Паращенко Ірина) еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ та наш керівник Зіркевич Ольга Миколаївна, підготували інформаційно-конкурсну програму «Свято зимуючих птахів». Присутніми були учні шкіл міста Нововолинська, призери минулорічної акції «Годівничка». Захід відбувся під гаслом:
Ми друзі і вірні, і щирі,
Бо ми бережем повсякчас
Пташок, що літають у вирій
І тих, що зимують у нас!
Діти активно відповідали на запитання , із захопленням слухали нову інформацію про птахів. Сподобалась глядачам і сценка «Розмова птахів». А потім усі разом розвісили годівнички та насипали корму пернатим візитерам.
Паращенко Ірина, учениця гуртка «Юні кролівники» еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ
СВІТЛИНИ СВЯТА >>>
Барви осені
21 вересня 2016року еколого-натуралістичний відділ НЦДЮТ на базі Нововолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 провів міський конкурс - виставку робіт з природного матеріалу «Барви осені» в рамках Обласного зльоту трудових-аграрних об’єднань «Турбота молоді, тобі Україно». Діти різного віку - від найменших до найстарших виготовили разом з батьками різноманітні вироби осінньої тематики з овочів, фруктів, квітів, листя дерев. Згодом вихованці трудового-аграрного об’єднання «Еколог» (керівник Огороднік Ірина Анатоліївна), а саме Карчков Марк та Ткачук Олександра яскраво прозвітувались про свою роботу, у формі віршованого виступу та мультимедійної презентації. Усі учасники заходу винесли море позитиву для себе.
Міський конкурс такого плану проводиться з метою формування екологічної культури особистості, набуття навичок і досвіду в розв’язанні екологічних проблем, залучення до практичної природоохоронної роботи молоді міста Нововолинська та смт. Благодатне.
Нікіфорова Оксана Миколаївна методист еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ
1 червня - Міжнародний день захисту дітей
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.
Керівники гуртків еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ:, Нікіфорова Оксана Миколаївна, Зіркевич Ольга Миколаївна, Огороднік Ірина Анатоліївна взяли активну участь у веселому святі для дітей у селищі Благодатне (Жовтневе), яке проводив Будинок культури.
Дівчатка та хлопчики виготовляли квіти та клеїли на «Дерево щастя», загадуючи бажання. Також кожен міг вибрати й розмалювати фарбами медальйон з солоного тіста. Це дарувало дітям море радості і вражень.
Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.
«Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…»
В історії нашого народу — чимало скорботних дат, спогад про які пронизує наші серця гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.
Напередодні трагічної дати у палаці культури селища Жовтневе відбувся тематичний захід «Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…», в підготовці і проведенні якого взяли активну участь викладачі та вихованці еколого-натуралістичного відділу.
26.03.2016 року в приміщенні Будинку культури селища Жовтневе відбулася виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва юннатів еколого-натуралістичного відділу Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості. Представляли свої роботи вихованці гуртків: «Художня обробка деревини»», «Любителі декоративних та свійських тварин», «Саду мого дивосвіт», «Юні екологи», «Юні охоронці природи», «Юні рослинники».
На виставці можна було побачити вироби виготовлені в техніці декупаж, канзаші, з лози, дерева, бісеру, з паперу…
Кожна дитяча робота справді унікальна не схожа на іншу. Можливо, ці вироби ще не такі досконалі, але створені дитячими рученятами і зіткані з таланту та усмішок дітей.
Міський етап Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад «Земля наш спільний дім» 26.02.16р пройшов в НЦДЮТ. Свою майстерність продемонстрували команди ЗОШ №8, Гімназія, НВК школа №1-колегіум, «3Д» ЗОШ №5, ЗОШ №2, «Сигнал» НЦДЮТ, ЗОШ №4, ЗОШ №6, ЗОШ №3. Конкурс був дуже цікавий, змістовний та повчальний. У запеклій творчій боротьбі перше місце посіла команда НВК школа №1-колегіум , друге – ЗОШ №5, третє – «Сигнал» Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості.
ФОТО КОНКУРСУ…
Конкурс агітбригад Земля наш спільний дім НЦДЮТ 2016р
18.02.2016р.
Міський екологічний конкурс-акція «Годівничка» учнів загальноосвітніх навчальних закладів, НЦДЮТ.
З метою привернення уваги учнівської молоді до проблем охорони зимуючих птахів, проведення широкої просвітницької роботи по збереженню орнітофауни своєї місцевості в зимовий період було проведено екологічний конкурс-акцію «Годівничка».
Активними учасниками заходу були учні загальноосвітніх шкіл та вихованці еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ. На розгляд комісії представлено 43 годівнички різних конструкцій та 126 малюнків.
Переможцями екологічного конкурсу-акції у номінації «Годівничка» та нагороджені грамотами управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради стали:
І місце:
учень 8-Б класу ЗОШ № 2 Шишко Михайло;
ІІ місце:
вихованець гуртка НЦДЮТ «Різьба по дереву» Новосад Вадим та учень 3-Б класу Нововолинської спеціалізованої школи №1- колегіуму Очередко Євгеній;
ІІІ місце:
учні 6-Б класу гімназії Поплавський Дмитро та 6-Б ЗОШ № 8 Михайлюк Дмитро.
Переможцями екологічного конкурсу-акції у номінації «Малюнок про зимуючих птахів» та нагороджені грамотами управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради стали:
І місце:
вихованка гуртка «Художній розпис» НЦДЮТ Савосюк Юлія;
ІІ місце:
учень 3-А класу гімназії Войтович Артур та учениця 8-Б класу ЗОШ № 8 Семенчук Яна;
ІІІ місце:
учень 2-В класу гімназії Шахраюк Максиміліан та учениця 2-Б класу Поплавська Марина.
Фото робіт представлених на конкурс.
10.02.15р
Педагоги еколого-натуралістичного відділуЗіркевич Ольга Миколаївна та Нікіфорова Оксана Миколаївна провели тематичні відкриті уроки.
"САДУ МОГО ДИВОСВІТ"
Задоволені педагоги, щасливі діти.
СВТЛИНИ УРОКІВ...
«Українська паляниця»
03 жовтня 2014 року відповідно до плану роботи обласного еколого-натуралістичного центру, проводився обласний етап Всеукраїнського фестивалю «Українська паляниця». Еколого-натуралістичний відділ подав матеріали по результатах діяльності, планах екскурсій «Куточка хліба», який розміщений на базі відділу. В ньому представлені експонати і стенди на тему історії походження хліба, голодомору в Україні 1932-1933 років, історії місцевих героїв-хліборобів. Фестивалі такого типу створені для формування у дітей бережливого ставлення до хліба, до землі на якій він вирощується.
СВЯТКУВАННЯ 22 КВІТНЯ 2014р ДНЯ МАТЕРІ-ЗЕМЛІ
Кожного ранку ми відкриваємо двері нашого дому в новий день. По один бік дверей залишається наш маленький домашній світ, родина, дитинство, а по другий - світ зовнішній. Цей світ величний, ім’я якому - Земля. 22 квітня ми святкуємо Всесвітній день Землі. В це свято чистої Води, Землі і Повітря у селищі Жовтневе еколого-натуралістичний відділ НЦДЮТ спільно з місцевим Будинком Культури провели урочистий захід. "Держімося землі, бо земля держить нас", - з таким закликом звернулась зі сцени керівник гуртків Киця Таїсія Володимирівна. Зіркевич Ольга Миколаївна, розповіла про свято, яке має на меті об’єднати людей планети, щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблем екології нашої планети. Цей день - нагадування про екологічні катастрофи, екологічно-соціальну катастрофу для України, спричинену вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року.
Виступила екологічна агітаційна бригада "Сигнал" під керівництвом Нікіфорової Оксани Миколаївни, керівника гуртків еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ - переможець обласного конкурсу у м. Луцьк 20 березня цього року із висвітленням такої важливої екологічної проблеми як збереження первоцвітів та ранньоквітучих квітів.
Пролунали пісні про наш зелений світ, чорнобильську біду та Україну, у виконанні Анастасії Котик, Дарини Коханюк та Новосад Анни, членами вокального гуртка Будинку Культури.
Свято не пройшло даремно і кожний з присутніх перейнявся основною ідеєю, що ми з вами - лише частка природи, законами і правилами якої ми повинні керуватись у повсякденному житті. Не владарювати над природою, а співпрацювати з нею, не бути царем природи, а її невід’ємною часткою.
Керівник гуртків еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ Зіркевич Ольга Миколаївна
"Юні екологи" НЦДЮТ призери конкурсу екологічних агітбригад під темою "Збережемо первоцвіти" .
Відповідно до плану обласних масових заходів з учнівською молоддю, з метою активізації участі школярів у природоохоронній роботі та екологічному русі, виявлення та поширення нетрадиційних форм роботи з набуття знань і досвіду розв'язання екологічних проблем 20 березня 2014 року в місті Луцьк в приміщенні міського Лялькового театру відбувся обласний конкурс екологічних агітбригад під темою "Збережемо первоцвіти" . Наше місто Нововолинськ та селище Жовтневе представляла агітбригада "Сигнал", під керівництвом - Нікіфорової Оксани Миколаївни - керівника гуртків Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості.
В конкурсі прийняли участь 11 команд з різних міст і районів Волинської області. Боротьба була важкою і завзятою, адже всі діти були чудово підготовлені своїми вчителями і прагнули перемоги. Проте "Сигнал" увійшов в трійку призерів і здобув грамоту з третім місцем Волинської обласної державної адміністрації Управління освіти і науки. Наші юннати еколого-натуралістичного відділу, а саме Галімук Ілля, Новосад Анна, Микитюк Вікторія, Матея Юлія, Котик Анастасія, Маркевич Інна та Герасимчук Роман, вразили суворе журі конкурсу своїм душевним виступом, артистичністю, майстерним висвітленням такої важливої екологічної проблеми як збереження первоцвітів та ранньоквітучих квітів.
Конкурс агітбригад у Луцьку
Керівник гуртка "Юні екологи" НЦДЮТ Нікіфорова Оксана Миколаївна
ВІТАЄМО!!!
Наші «Юні квітникарі переможці обласного етапу!
День Матері-Землі
У день Міжнародного екологічного свята "День Матері-Землі" 22 квітня 2013р., у селищі Жовтневе, еколого-натуралістичний відділ Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості спільно з місцевим Будинком Культури провели урочистий захід. На сцені виступили керівники гуртків Таїсія Киця та Оксана Нікіфорова. А також екологічна агітбригада "Еколог" - учасник обласного конкурсу агітбригад у місті Локачі 12 березня цього року. Пролунали пісні трагічної чорнобильської теми членами театральних і вокальних гуртків Будинку Культури. Нікіфорова О.М. керівник гуртків "Юні екологи" та "Основи екологічних знань" закликала у своєму виступі дотримуватися правил і законів екологічного гуманізму, любити і берегти красу та неповторність природи, а Киця Т.В. керівник гуртків "Юні квітникарі" та "Юні овочівники" - нагадала про неоціненні дари Матінки-Землі, які відображалися у традиціях і віруваннях ще наших предків й дійшли до наших часів. Свято не проминуло даремно і кожний з присутніх, незалежно від віку, ще раз переглянув свої позиції по відношенню до власної Матінки-Землі.
Фотографії заходу ТУТ
Для мами створена краса
Напередодні свята 8-го Березня в приміщенні ЗОШ №8 творчі гуртки НЦДЮТ
еколого-натуралістичного відділу
представили виставку дитячих робіт
«Для мами створена краса».
Педагоги цього позашкільного закладу натхненно окрилюють надією на успіх кожного свого вихованця. На виставці можна було побачити роботи з лози, дерева, бісеру, з паперу також вишиті колективні роботи учнів та педагогів. Поглянувши на світ очима дітей, які підготували цю виставку він видається бурхливим потоком цікавих творчих ідей, знахідок, фантазій і мрій. Кожна дитяча художня робота зазвичай легка, світла й справді унікальна своєю несхожістю. Можливо, ці роботи ще не такі досконалі, але вони випромінюють щирість, любов і святковість. Адже вони призначенні для найдорожчої у світі людини – мами, а найцінніше для маминого серця те, що створено дитячими рученятами і зіткане з таланту та усмішок дітей.
ФОТО З ВИСТАВКИ "Для мами створена краса"...
VІ Всеукраїнський зліт трудових аграрних об’єднань школярів
Нещодавно на Волині проводився VІ Всеукраїнський зліт трудових аграрних об’єднань школярів, учнівських виробничих бригад. Такі заходи проводяться з метою поліпшення трудового виховання, професійного самовизначення, залучення учнівської молоді до експериментально-дослідницької діяльності, господарювання у нових ринкових умовах.
Сьогодні в області функціонує 80 аграрних об’єднань школярів. Понад 3, 5 тис. юнаків та дівчат працюють у ланках овочівників, рослинників, садоводів, механізаторів.
Учасниками зльоту стали гуртківці Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості. «Юні
овочівники», разом з керівником гуртка Таїсою Кицею, відвідали експозицію виставки досягнень учнівських аграрних об’єднань «Щедрість рідної землі»; взяли участь у захисті науково-дослідницьких робіт у секціях «Овочівництво», «Садівництво», «Рослинництво».
У зльоті брали участь близько 100 юних аграріїв із 20 областей України та трудових аграрних об’єднань Волині, які впродовж трьох днів змагалися за приз «Гран-прі» та можливість провести VIІ Всеукраїнський зліт трудових аграрних об’єднань.
На захід були запрошені представники обласної та міської влади, науковці, представники громадських організацій, директори вищих навчальних закладів Волині, відповідальні працівники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді управління лісового та мисливського господарства та гості з Білорусі.
Екологи НЦДЮТ | Цей невеличкий ролик про те, як ми працюємо, що нас гріє, про що ми мріємо... |
НАШІ НАГОРОДИ
Коментарi