Підписатися на RSS

Гурток «Захоплююче лозоплетіння»

керівник гуртка Яворський Юрій Федорович

Яворський Ю.Ф.

Плетіння з лози – давнє і вічно молоде мистецтво, яке завжди було неодмінною рисою життя народу, проявом його духовної геніальності, що втілилося навічно у виробах народних майстрів, які володіли високою мистецькою майстерністю, витонченим естетичним і художнім смаком.
Керівником гуртків «Лозоплетіння»” є Яворський Юрій Федорович (лісівник за спеціальністю), який проводить заняття вже понад 20 років./Files/images/loza_yavorskiy/IMG_2623.JPG






На заняттях у гуртках: захоплююче лозоплетіння, різьба по дереву, закладена практична реалізація загальних завдань, спрямованих на формування особистісних рис громадянина України, що включають у себе національну самосвідомість, розвинену духовність, моральну, художньо-естетичну, правову, трудову, фізичну, екологічну культуру. Та найбільше уваги під час занять у гуртках з народних ремесел надається відновленню народних трудових традицій, тому що в неоціненному трудовому досвіді народу обґрунтовані й практично перевірені принципи і методи впливу старшого покоління на молодше з метою підготовки його до створення та правильного споживання матеріальних і духовних цінностей.
/Files/images/loza_yavorskiy/IMG_2624.JPG Гуртківці ознайомлюються з різними видами деревних та кущових верб, що використовуються у роботі, технікою та вимогами їх заготівлі та обробітку. Матеріал заготовляють самі під час цільових походів до місцевих урочищ, які є природною матеріально-сировинною базою гуртка. На заняттях підлітки відчувають себе працівниками, людьми думаючими та пошуковцями, пізнання світу й самого себе здійснюється в цікавій і захоплюючій творчості. Гуртківці вивчають і беруть безпосередню участь у технології вироблення, починаючи від заготівлі та первинної обробки сировини і закінчуючи її реалізацією, яка відбувається через виставки-ярмарки як місцевого (на свято 8-го Березня, Пасху, Всесвітній день захисту дітей, День шахтаря, свято Осені, Різдвяні свята) і обласного та Всеукраїнського значення.
У кабінеті/Files/photogallery/1101/IMG_3232.JPG лозоплетіння змонтована виставка учнівських робіт, наявний фотоальбом, який місить понад 60 фотографій авторських учнівських робіт. Гуртківці приймають активну участь у конкурсах та акціях:
Грамота ВОЕНЦ нагороджує вихованців гуртка «Плетіння з верби» за високий рівень знань, наполегливість при виконанні спостережень та досліджень в обласному етапі Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна» за напрямком «Дарунки осіннього поля» (14.12.2012р.);
Грамота управління освіти і науки ВОДА нагороджує вихованців гуртка «Лозоплетіння» за зайняте ІІ місце в обласній новорічно-різдвяній заочній виставці «Новорічний подарунок» (04.02.2013р.)

/Files/images/2014-2015r/gramoti/Височанська Яворський.jpg


/Files/images/2016-2017r/rzne/Яворський.jpg

Концептуальтні основи модернізації змісту позашкільної освіти

20-21 жовтня у місті Києві відбулася всеукраїнська практико-орієнтована конференція «Концептуальні основи модернізації змісту позашкільної освіти». На якій було проведено аналіз стану програмного забезпечення позашкільної освіти. Представлено кращі практики побудови змістовної моделі позашкільного навчального закладу. Активізовано взаємодію всіх типів позашкільних навчальних закладів в умовах реформування системи освіти.
Вражаючим був той факт, що від Волині на цьому заході були чотири представники – двоє з них педагоги Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості, заступники директора - Людмила Височанська та Юрій Яворський.
В обговоренні кола питань практико-орієнтованої конференції взяли участь працівники Міністерства освіти і науки, науковці та практики Державних позашкільних навчальних закладів України, директори та заступники позашкільних навчальних закладів, які представляли кожний напрям позашкільної освіти ( художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, еколого-натуралістичний, науково-технічний, дослідницько-експериментальний, фізкультурно-спортивний, військово-патріотичний, соціально-реабілітаційний, оздоровчий, гуманітарний).
Масштаби проведення цього заходу – вражаючі. Важливим для нас було те, що ми змогли на конференції послухати змістовні розповіді про життя позашкільних закладів усіх областей України, А також розповісти про досягнення нашого колективу, поділитися кращим, щось запозичити для себе. Були визначені пріоритетні напрямки модернізації змісту позашкільної освіти, перспективи створення нової освітньої програми позашкільного навчального закладу та сучасного базового освітнього компоненту для побудови змістовної моделі навчального процесу у сучасному позашкільному навчальному закладі.
На другий день конференції ми працювали за тематичним напрямом «Психолого-педагогічний супровід збереження потенціалу педагогів позашкільних навчальних закладів». Стали учасниками тренінгу «Ефективний стрес-менеджмент та технології збереження психічних ресурсів у педагогів-позашкільників». Відвідали виставку різноманітних педагогічних видань «Сучасна освіта в Україні - 2016».
На мою думку, кожен із учасників конференції повернувся додому з величезним багажем знань. А головне – з великим бажанням працювати і втілювати усе почуте й побачене у життя свого закладу.
Людмила Височанська, заступник директора НЦДЮТ

/Files/images/2016-2017r/yavorskiy/Lenovo_A1000_IMG_20161117_164131.jpg23.11.2016р. /Files/images/2016-2017r/yavorskiy/IMG_2393.jpg

Український сувенір

Нещодавно гуртківець еколого-натуралістичного відділу Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості Хомик Андрій отримав грамоту Міністерства освіти і науки України Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Він став переможцем ІІ вікової категорії Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір». Захід проходив у Києві. Учень здобуває художню майстерність протягом п’яти років у гуртку «Захоплююче лозоплетіння» (керівник Яворський Юрій Федорович), проявляє свою творчість на багатьох конкурсах, фестивалях.
Нікіфорова Оксана, методист еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ

/Files/images/2016-2017r/nkforova/svt_tvorchost/DSC_0800.jpg /Files/images/2016-2017r/nkforova/svt_tvorchost/DSC_0842.jpg

Світ творчості

Нещодавно Нікіфорова Оксана Миколаївна – методист еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ разом з Яворським Юрієм Федоровичем – заступником директора НЦДЮТ, взяли участь у педагогічному практикумі "Світ творчості", який відбувся 12 жовтня 2016 року на базі Ратнівського районного Центру дитячої та юнацької творчості.
/Files/images/2016-2017r/nkforova/svt_tvorchost/Lenovo_A1000_IMG_20161012_111622_451x338.jpg На заході були присутні директори та методисти позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного спрямування області. Досвідом виховання почуття любові до рідного краю та його традицій, бережного ставлення до навколишнього середовища поділились педагогічні колективи: загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім. М. Заліпи смт. Ратне (директор Рудчик І.М.), навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ /Files/images/2016-2017r/nkforova/svt_tvorchost/DSC_0815.jpg ступенів-дитячий садок" с.Видраниця (директор Авдіюк В.В.).
/Files/images/2016-2017r/nkforova/svt_tvorchost/DSC_0853.jpg Учасники заходу переглянули видове різноманіття теплично-розсадницького копмлексу ДП "Ратнівське ЛМГ", виступ зразкового фолькльорно-етнографічного колективу "Золота криниця", відвідали майстер-класи, підготовлені керівниками гуртків Ратнівського районного Центру дитячої та юнацької творчості.
Змістовною була розмова і за круглим столом, де педагоги обговорили проблеми подальшого розвитку позашкільної освіти в області.


/Files/images/2015-2016r/yavorskiy_plener/IMG_2389.jpg /Files/images/2015-2016r/yavorskiy_plener/IMG_2386.jpg

90-річчя юннатівського руху

Нещодавно в Києві у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України відбулося святкування 90-річчя юннатівського руху. У ньому взяли участь майже 250 осіб. Серед них – і наш педагог Яворський Юрій Федорович зі своїми вихованцями.
Захід відкрив директор НЕНЦ Володимир Вербицький, який у своєму виступі зазначив, що у ці тяжкі для нашої країни часи бачить в очах дітей надію на щасливе майбутнє.
90 років – це ціле покоління людей, які працювали, уміють і хочуть вдосконалювати надалі позашкільну систему освіти в Україні.
У рамках заходу відбувся форум « Позашкільна освіта у розвитку держави: досвід та перспективи», еколого-мистецький пленер із лозоплетіння «Діалог із природою». Присутні мали змогу ознайомитися з виробами гуртківців і Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості. А композиція з природних матеріалів наших вихованців прикрасила прибудинкову територію НЕНЦ.
Юні журналісти НЦДЮТ

/Files/images/2015-2016r/yavorskiy_plener/IMG_2392.jpg /Files/images/2015-2016r/yavorskiy_plener/IMG_2396.jpg /Files/images/2015-2016r/yavorskiy_plener/IMG_2397.jpg


/Files/images/2014-2015r/festival_dalog_z_prirodoyu/IMG_2267.JPG /Files/images/2014-2015r/festival_dalog_z_prirodoyu/IMG_2255.JPG З 18 по 22 серпня 2014р., учні гуртка «Лозоплетіння» разом з керівником Яворським Юрієм Федоровичом взяли участь у II Всеукраїнському фестивалі і еколого-мистецькому пленері «Діалог з природою».

Діти взяли активну участь у школі народних ремесел при Національному еколого- натуралістичному центрі, були учасниками майстер-класів відомих майстрів, а також круглих столів «Містечко майстрів», «Діло майстра хвалить».

/Files/images/2014-2015r/festival_dalog_z_prirodoyu/IMG_2274.JPG /Files/images/2014-2015r/festival_dalog_z_prirodoyu/IMG_2279.JPG Смолярук Давид, Хомик Андрій,Нечипорук Андрій повернулися з м.Київ з цікавими враженями , нагородами і цінними подарунками.

/Files/images/2014-2015r/festival_dalog_z_prirodoyu/IMG_2281.JPG /Files/images/2014-2015r/festival_dalog_z_prirodoyu/IMG_2280.JPG /Files/images/2014-2015r/festival_dalog_z_prirodoyu/IMG_2296.JPG /Files/images/2014-2015r/festival_dalog_z_prirodoyu/IMG_2290.JPG


Щиро вітаємо Яворського Юрія Федоровича

/Files/images/2014-2015r/gramoti/Яворський Ю.Ф..jpg за зайняте І місце в номінації «Інновації у формуванні фахових компетенцій педагогів».

Позашкільних педагогічних читань-виставки видавничої продукції з питань позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку.

Назва конкурсної роботи:

методична розробка «Методична служба навчального закладу як ресурс професійного розвитку педагогів».

Кiлькiсть переглядiв: 1522

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.