Підписатися на RSS

/Files/images/nash_pedagogi/І.А.Огороднік.JPG Ірина Анатоліївна Огороднік

Керівник гуртків

Гурток «Саду мого дивосвіт»

Гурток «Юні рослинники»

Гурток «Юні овочівники»

Гурток "Дорога у дивосвіт"


1. Загальні відомості про учасника ІII етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації: «Керівник гуртка екологічного профілю» Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості

Огороднік Ірини Анатоліївни

а. Заявка

б. Загальні відомості про учасника

в. Характеристика

2. Анотація власного досвіду

3. Відомість про результативність педагогічної діяльності

а.Творчі здобутки

б. Відгук про роботу

в. Публікації в ЗМІ

4. Розробки двох занять та масового заходу

а. Сценарій виступу агітбригади «ЕКОЛОГ»

б. Презентація до виступу агітбригади

в. План - конспект «Допоможем птахам взимку»

г. Презентація «Допоможемо птахам взимку»

д. План - конспект «Посадка цибулі в різні субстрати»

5. Публікації в мережі Інтернет

6. Презентація досвіду роботи

ВІДЕО
Конкурс агітбригад Команда "Еколог" НЦДЮТ Презентація до Агідбригади "Еколог"
Конкурс агітбригад Команда Еколог НЦДЮТ Презентація до Агідбригади Еколог
Відеозаняття гуртка Саду мого дивосвіт "Допоможемо птахам взимку" Відеозаняття гуртка Саду мого дивосвіт "Посадка цибулі у різні субстрати"
Відеозаняття гуртка Саду мого дивосвіт Допоможемо птахам взимку Відеозаняття гуртка Саду мого дивосвіт Посадка цибулі у різні субстрати

Екологічний похід стежкою "Берегиня"


Мета гуртка:

- формування уявлень про цілісну картину світу, самоорганізацію та саморозвиток природи;
- пояснення взаємовідносин тваринного, рослинного й антропогенного світів;
- виховання елементів екологічної культури особистості дитини, накопичення морально-етичних уявлень, загальнокультурних елементів та ерудиції;
- формування вмінь співвідносити екологічні знання з життєвим досвідом.
У гуртках «Юні рослинники» та «Саду мого дивосвіт» займаються 64 учнів віком від 7 до 12 років.
Основною метою гуртка є: виховувати в учнів інтерес і шану до сільсько-господарської праці, дбайливе ставлення до природи, вдосконалювати практичні вміння і навички вирощування рослин. Заняття в гуртку розвивають у дітей почуття особистої відповідальності за збереження життя на Землі, формують правильний погляд на взаємовідношення людини з природою.
Важливе місце в роботі гуртка займає дослідницька робота. Під час її виконання юннати навчаться проводити досліди з рослинами.
Під час занять учні знайомляться з народною символікою, оберегами отчого краю.
Гуртківці беруть участь у Всеукраїнських масових заходах, конкурсах вікторинах, екологічних брейн-рингах…
Гуртківці брали активну участь у Всеукраїнській акції «Птах року». Проводяться різні ігрові завдання: визначення назв тварин і рослин; розв’язування кросвордів; відгадування загадок; зображення сюжетів про природу.
На практичних заняттях діти малювали плакати на тему: «Природа – наш дім»/Files/images/ogorodnk_a/Малюнок Огороднік.jpg
Також проводяться екскурсії у природу; вони сприяють розвитку в дітей практичних природоохоронних умінь, гуртківці навчаються працювати з природним матеріалом. Це допомагає вихованню бережливого ставлення до природи, формуванню естетичного сприйняття довкілля.
/Files/images/ogorodnk_a/Г Еколог знань.jpg Нещодавно проводився конкурс «Сувенір для мами».


/Files/images/2016-2017r/ogorodnk/Lenovo_A1000_IMG_20170512_122418.jpg /Files/images/2016-2017r/ogorodnk/Lenovo_A1000_IMG_20170512_115511.jpg

Нехай квітує Україна!

Квіти, квіти… Чарівні квіти, кольорові, великі й малі…
Ви умієте душу зігріти, бо й самі ви — душа Землі.
Надія Красоткіна
10-12 травня у місті Київ в Національному еколого-натуралістичному центрі проходив Всеукраїнський конкурс з квітництва та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна». Волинську область випала честь представляти вихованцям гуртка «Юні овочівники» еколого-натуралістичного відділу Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості, а саме Ткачук Марині, Степанюк Катерині, Свистун Світлані та Огороднік Дарії з проектом на тему - «Мовою квітів про Україну» (керівник Огороднік Ірина Анатолівна).
/Files/images/2016-2017r/ogorodnk/IMG_20170511_121835.jpg /Files/images/2016-2017r/ogorodnk/Lenovo_A1000_IMG_20170512_120404.jpg У перший день конкурсу діти захищали свою роботу у вигляді виступу і мультимедійної презентації, а на другий - практично реалізовували власний проект, висаджуючи квіти згідно плану – схеми клумби.
Цікаво учасники проводили і своє дозвілля, адже у рамках конкурсу проводилися різноманітні екскурсії: до Національного ботанічного саду ім.. М. М. Гришка НАН України та світлин Національного еколого-натуралістичного центру(куточка живої природи, куточка хліба та зимового саду).
За результатами конкурсу команда Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості еколого-натуралістичного відділу була відзначена грамотою Міністерства освіти та науки України Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за перемогу у номінації: «Збереження та примноження традицій українського народу».
Усі учасники глибоко пройнялися темою конкурсу, і забрали з собою додому масу яскравих і позитивних емоцій.
Керівник гуртків еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ Огороднік Ірина.

/Files/images/2015-2016r/ogorodnk/IMG_20160614_134522.jpg

Огороднік Ірина Анатоліївна методист еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ брала участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у 2015-2016 навчальному році у номінації «Керівник екологічного гуртка», у якому стала лауреатом і була нагороджена дипломом Волинської обласної державної адміністрації Управління освіти, науки та молоді.


/Files/images/2016-2017r/ogorodnk/Lenovo_A1000_IMG_20160923_130233.jpg /Files/images/2016-2017r/ogorodnk/Lenovo_A1000_IMG_20160923_164330.jpg

Обласний зліт трудових аграрних об’єднань

«Турбота юних, тобі Україно!»

З метою популяризації еколого-натуралістичної, просвітницької роботи 23 вересня 2016 року в приміщені загальноосвітній школи І-ІІІ ступенів смт. Забороль був проведений обласний зліт трудових аграрних об’єднань Волинської області. Місто Нововолинськ представляли вихованці гуртка «Юні овочівники» (керівник Огороднік Ірина Анатоліївна), які є членами трудового об'єднання «Еколог» еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ, а саме Карчков Марк та Ткачук Олександра. Гуртківці оформили виставку сільськогосподарської продукції вирощеної на навчально-дослідній земельній ділянці НЦДЮТ, підготували колекції насіння овочевих, злакових та лікарських рослин, щоденники спостережень дослідних робіт, польові журнали./Files/images/2016-2017r/ogorodnk/Lenovo_A1000_IMG_20160923_164251.jpg /Files/images/2016-2017r/ogorodnk/Lenovo_A1000_IMG_20160923_164355.jpg

Трудове аграрне об’єднання «Еколог» за представлену дослідницьку роботу, та вихованка гуртка «Юні екологи» Зінов’єва Вікторія, яка захищала науково-дослідну роботу з овочівництва на тему: «Вплив біопрепаратів азотофіт і фітоцид на продуктивність томатів у відкритому ґрунті» і виборола почесне третє місце була нагороджена грамотами управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації
Огороднік Ірина Анатоліївна, керівник гуртків еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ

НАШІ БУДНІ

/Files/images/2015-2016r/ogorodnk/IMG_0369.JPG /Files/images/2015-2016r/ogorodnk/IMG_3265.JPG

/Files/images/2015-2016r/ogorodnk/квіти.jpg /Files/images/2015-2016r/ogorodnk/посадка самшиту.jpg


/Files/images/2015-2016r/ogorodnk/posadi_derevo/IMG_3789.JPG /Files/images/2015-2016r/ogorodnk/posadi_derevo/IMG_3795.JPG

Посадимо дерева для майбутніх поколінь

Дерева зберігають чистоту й рівновагу довкілля. Вони не дають замулюватися річкам та джерелам, родючі землі захищають від буревіїв. Тому необхідно турбуватися про здоров'я лісу, дбати про кожне деревце. Пам'ятаймо: життя людини на Землі залежить від того, наскільки буде багатим рослинний світ. І якщо раптом зникнуть усі дерева, то наша планета Земля стане непридатною для життя. Вона буде великою пустелею, схожою на поверхню Місяця.
Вихованці гуртків еколого-натуралістичного відділу Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості бережуть, плекають кожну рослинку, кожну квіточку. Нещодавно усі ми взяли участь в акції: «Посадимо дерева для майбутніх поколінь»
Усвідомили: сьогодні кожний із нас відповідальний за природу. Нам є над чим замислитися, є над чим працювати.
Живи в красі, твори красу, краса врятує світ.
Ірина Огороднік, керівник гуртка НЦДЮТ «Саду мого дивосвіт»

/Files/images/2015-2016r/ogorodnk/годівниц.jpg /Files/images/2015-2016r/ogorodnk/годівниці.jpg

Допоможемо птахам взимку!

Важко птахам взимку. У мороз і заметіль птахи замовкають. Вони ховаються у затишні місця і настовбурчують пір’я від цього їм стає тепліше. Довгу зимову ніч пташки проводять по – різному. Ворони і галки ночують невеликими зграями у парках, садах, на деревах. Дятли, повзики, синиці –ховаються у дуплах, горобці і синиці великі – під дахами, на горищах, біля опалювальних труб.
Особливої допомоги птахи потребують узимку, коли сніг та лід вкриває усе. Їм стає важко здобувати поживу, і найбільше пташок гине не від холоду, а від голоду. Вважають, що при затяжній зимі з кожних 10 синиць виживає одна. Тому потрібнорегулярно підгодовувати птахів насінням соняшнику та гарбуза, крихтами білого хліба, а також пшоном.

/Files/images/2015-2016r/ogorodnk/Годів.JPG

Якщо поповнювати запаси у годівниці регулярно, птахи оселяться поблизу і влітку, очищатимуть навколишні дерева від шкідників.
Вихованці еколого – натуралістичного відділу НЦДЮТ щорічно поспішають на допомогу птахам. Коли зима вкрила все навкруги снігом, діти одразу поспішили на поміч братам нашим меншим. Гуртківці розвісили годівниці у саду еколого – натуралістичного відділу, і щоразу поповнюють їх необхідною їжею.

Друзі, і вас закликаємо прийти на допомогу птахам!

Скільки б не було у тебе різних справ, забав та веселощів, не забувай про своїх крилатих друзів.
Допоможи їм, і вони стануть тобі у пригоді, сторицею віддячать своєю невтомною працею та піснями.

/Files/images/2015-2016r/ogorodnk/цибуля.jpg/Files/images/2015-2016r/ogorodnk/посадка цибулі.jpg

Цілющі властивості цибулі

Коли за вікном падає сніг, і лежать пухнасті замети, так приємно побачити на столі свіжу зелень! До того ж взимку натуральні вітаміни особливо потрібні нашому організму.І перший помічник в боротьбі з застудою або грипом – цезелена цибуля. Речовини, що виділяються цибулею, дезінфікують приміщення, знищуючи бактерії, віруси і грибки. /Files/images/2015-2016r/ogorodnk/Цибул.jpg
Її цілющі властивості допомагають впоратися з багатьма хворобами. Зелені листки цибулі не тільки послужать яскравою прикрасою страв, але і нададуть благодійний вплив на організм.
Про цілющі властивості цього овочу дізналися і вихованці гуртка «Саду мого дивосвіт», заклавши дослід: «Посадка цибулі у різні субстрати».


/Files/images/2015-2016r/ogorodnk/Lenovo_A1000_IMG_20151105_164634.jpg /Files/images/2015-2016r/ogorodnk/IMG_3191.jpg

Обласний зліт трудових аграрних об’єднань

«Турбота юних, тобі Україно!»

Зліт трудових об’єднань Волинської області відбувся у місті Луцьк в обласному еколого-натуралістичному центрі, де місто Нововолинськ представляли гуртківці трудового об'єднання «Еколог» НЦДЮТ. Галімук Ілля та Новосад Анна представили матеріал про урожай із земельних ділянок, колекції насіння та лікарських трав, щоденники дослідницьких робіт.
Науково-дослідну роботу по рослинництву тему: «Сортові особливості огірка у весняних теплицях нашої місцевості» захищала Матея Юлія./Files/images/2015-2016r/ogorodnk/IMG_3193.jpg
Обласний зліт завершився урочистим підведенням підсумків, де були оголошені переможці. Трудове аграрне об’єднання «Еколог» еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ було нагороджене грамотою управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації за участь в обласному зльоті трудових аграрних об’єднань «Турбота юних, тобі Україно!».
Огороднік Ірина Анатоліївна, керівник гуртків, методист еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ

/Files/images/2015-2016r/ogorodnk/Презентация1.jpg

04 листопада 2015 року методист НЦДЮТ еколого- натуралістичного відділу Огороднік Ірина Анатоліївна була учасником обласного педагогічного практикуму «Світ творчості», який проходив у Будинку творчості селеща Маневичі, де керівники гуртків та методисти обмінювалися своїм досвідом роботи.


ЗВІТНИЙ КОНЦЕРТ НЦДЮТ ТА ВИСТАВКА ВИРОБІВ ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА 2015р.

/Files/photogallery/1693/IMG_4880.JPG /Files/photogallery/1693/IMG_4881.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 2715

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.