Підписатися на RSS

Підгодуй птахів узимку!

П’ята частина птахів Землі восгодівниці екологиени та навесні прямує на північ чи південь. Птахів, щокочують та неперелітних втроє більше. В часи, коли вони не вигодовують пташенят, такі птахи залишають місця гніздівель та літають по лісах, луках та морях далеко від своєї домівки. Ці види птахів - трошки космополіти, вони перебувають там, де у даний момент найкраще: досить їжі та відносно добрі умови існування.

І тільки п'ята частина всього пташиного населення ніколи не залишає своїх рідних місць. Це - осілі птахи, ті, до яких ми з вами звикли і вважаємо майже "свійськими".

Цим птахам-патріотам нашою Матінкою-природою не було призначено шукати кращої долі в теплих краях. І саме їм так потрібна наша з вами допомога у суворі зимові часи, коли і холодно і голодно. Навіть маленька годівничка на вікні, в садку коло Вашого будинку чи в парку надасть птахам таку необхідну краплинку тепла та надії.

годівниці екологи

Малі та великі снігурі, синички повзики, дятли мають велику надію, що Ви вбережете їх від голоду взимку. Найкращим кормом для них буде насіння соняшника, гарбуза, дині, кавуна, товчений овес, просо, чумиза, залишки від столу (крихти сиру, білого хліба, м'ясо сире, варене чи смажене). Несолене сало у великі морози спасе синичок від вірної смерті.

Найважливіше у підгодівлі - щоб у годівничці постійно був корм, а як влаштована годівничка - діло другорядне. Звичайно, краще, коли корм захищений від дощу та снігу, а птахи мали б безперешкодний доступ до підгодівлі й не боялись годівнички. Й ще одне - якщо Ви проживаєте у квартирі - краще повісити годівничку біля вікна - птахи Вас не бачать, а у Вас є можливість спостерігати за ними. А якщо Ви мешкаєте у власному будинку й у Вас є садок - немає нічого кращого, як приваблювання пташок за допомогою годівничок, починаючи ще з осені - дерева Вашого саду забудуть про комах-шкідників, гусінь та різноманітних личинок (хороший врожай вам гарантовано!).

годівниці екологи

1) Однією з простих й зручних годівничок є скляна банка на 1 або0,5 літра, покладена боком й прив'язана до перил балкона. 2) Практичною є годівничка з автоматичною подачею корму: насипати повну пляшку корму, перевернути її вверх дном, залишивши невеличку щілинку між площадкою з бортиками (з фанери) через яку може сипатись корм. 3) Кожен може виготовити годівничку з пластмасової півтора - або двох літрової пляшки, прорізавши 5 - 7 см від основи віконечко. 4) Для кусочків сала, м'яса, ковбаси й сиру зручна годівниця-шпилька. Її довжина біля 10 см, вона вигнута з металевої проволоки, один кінець якої загострений. Підвішена на нитку, така годівничка недоступна для сорок і ворон, а спритні синиці чудово до неї чіпляються.

годівниці екологи

Сподіваємось, що тепло наших сердець підтримає сусідів по планеті у зимові холоди, а навесні вони нам віддячать радісними піснями та охороноювід шкідників полів, садів та лісів.

Гурток «Юні друзі природи»еколого-натуралістичного відділу Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості

керівник гуртка Нікіфорова О.М.
Кiлькiсть переглядiв: 698

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.