Підписатися на RSS

/Files/images/nash_pedagogi/Височанська ЛО.JPG

Юні натуралісти

керівник Людмила Орестівна Височанська

Курс занять даного гуртка спрямований на здобуття дітьми первинного екологічного орієнтованого особистого досвіду. В основі вивчення матеріалу – спостереження різних станів навколишнього середовища, оцінка діяльності людей на природу ( на рівні добре – погано), вивчення представників тваринного і рослинного світу.
Особливість проведення уроків полягає в тому, що значна частина інформації надається у вигляді гри, малюнків, казок, інсценізацій, загадок, віршів, кросвордів, тобто на доступному матеріалі, щоб уроки були цікавими і посильними.
Під час проведення гурткових занять з дітьми проводяться екскурсії в природу, під час яких діти мають можливість порівнювати явища й об’єкти живої та неживої природи. Зосереджується увага школярів на значенні рослин та тварин для людини.
Гуртківці розглядають конкретні приклади для ілюстрування як позитивних, так і негативних сторін господарювання людини. Це дає змогу дітям зрозуміти, про причину можливих негативних наслідків в довкіллі.
Юннати беруть участь в суспільно-корисній та масовій натуралістичній роботі еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ та ЗОШ № 4. Активні учасники Всеукраїнських конкурсів: «Турбота молоді, тобі, Україно!», «Птах року», «Географічний майданчик в дії».

/Files/images/2016-2017r/rzne/Височанська.jpg

Концептуальтні основи модернізації змісту позашкільної освіти

20-21 жовтня у місті Києві відбулася всеукраїнська практико-орієнтована конференція «Концептуальні основи модернізації змісту позашкільної освіти». На якій було проведено аналіз стану програмного забезпечення позашкільної освіти. Представлено кращі практики побудови змістовної моделі позашкільного навчального закладу. Активізовано взаємодію всіх типів позашкільних навчальних закладів в умовах реформування системи освіти.
Вражаючим був той факт, що від Волині на цьому заході були чотири представники – двоє з них педагоги Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості, заступники директора - Людмила Височанська та Юрій Яворський.
В обговоренні кола питань практико-орієнтованої конференції взяли участь працівники Міністерства освіти і науки, науковці та практики Державних позашкільних навчальних закладів України, директори та заступники позашкільних навчальних закладів, які представляли кожний напрям позашкільної освіти ( художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, еколого-натуралістичний, науково-технічний, дослідницько-експериментальний, фізкультурно-спортивний, військово-патріотичний, соціально-реабілітаційний, оздоровчий, гуманітарний).
Масштаби проведення цього заходу – вражаючі. Важливим для нас було те, що ми змогли на конференції послухати змістовні розповіді про життя позашкільних закладів усіх областей України, А також розповісти про досягнення нашого колективу, поділитися кращим, щось запозичити для себе. Були визначені пріоритетні напрямки модернізації змісту позашкільної освіти, перспективи створення нової освітньої програми позашкільного навчального закладу та сучасного базового освітнього компоненту для побудови змістовної моделі навчального процесу у сучасному позашкільному навчальному закладі.
На другий день конференції ми працювали за тематичним напрямом «Психолого-педагогічний супровід збереження потенціалу педагогів позашкільних навчальних закладів». Стали учасниками тренінгу «Ефективний стрес-менеджмент та технології збереження психічних ресурсів у педагогів-позашкільників». Відвідали виставку різноманітних педагогічних видань «Сучасна освіта в Україні - 2016».
На мою думку, кожен із учасників конференції повернувся додому з величезним багажем знань. А головне – з великим бажанням працювати і втілювати усе почуте й побачене у життя свого закладу.
Людмила Височанська, заступник директора НЦДЮТ

/Files/images/2016-2017r/visochanska/20170523_095445.jpg Екскурсія в еколого-натуралістичний відділ НЦДЮТ 2017р

ЕКСКУРСІЯ В ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ВІДДІЛ НЦДЮТ
Червень 5, 2017
В. О. Сухомлинський сказав: “Природа стає могутнім джерелом виховання лише тоді, коли людина пізнає її, проникає думкою у при­чинно-наслідкові зв’язки. ”
Проблема вихо­вання біоетичного ставлення до тварин стає важливою і надзвичайно актуальною в наш час, оскільки свідоме розуміння відносин людського суспільства з природою є важливою умовою збереження середовища для повноцінної життєдіяльності та подальшого існування наступних поколінь.
Прищеплювати любов до природи рідного краю, формувати екологічну культуру школярів, залучати дітей до практичної діяльності – завдання, які вирішує еколого-натуралістичний відділ НЦДЮТ. Для виконання цих завдань на базі відділу в селищі Благодатне створений куточок живої природи. Організований він з метою поглибленого вивчення учнями біологічних особливостей тварин, розширення уявлень дітей про різновид тваринного екзотичного світу, розвитку пізнавального інтересу та професійної самовизначеності, вихованню у дітей та учнівської молоді біоетичного, дбайливого, раціонального ставлення до тварин зокрема та природи в цілому.
Доглядають за тваринами і рослинами живого куточка вихованці гуртків «Юні кролівники», «Любителі декоративних і свійських тварин» (керівник О.М. Зіркевич). В основу роботи куточка живої природи покладено екологічний принцип та принцип етичного, дбайливого ставлення до тварин. Форми роботи в куточку живої природи: тематичні заняття, екскурсії (індивідуальні та групові), бесіди, уроки доброти, спостереження, дослідження, акції, виставки.
З метою активізації участі школярів у природоохоронній роботі та екологічному русі з вихованцями гуртка «Юні друзі природи» (керівник Л.О. Височанська) та учнями 4-Б класу Нововолинської спеціалізованої школи № 1-колегіум (класний керівник Л.С. Денисюк) була проведена екскурсія з елементами біотики в живий куточок еколого-натуралістичного відділу НЦДЮТ на тему: «Відмінності життя тварин у природі та в куточку живої природи».
Діти ознайомилися з роботою «Живого куточка», «Куточка хліба», «Екологічної стежки», «Школи народного ремесла», техно­логією вирощування рослин у закритому ґрунті. З цікавістю годували кроликів і нутрій, спостерігали за черепахами і хом’ячками. А особливо усім дуже сподобалося маленьке совеня, яке знайшли учні гімназії і доручили юним екологам доглядати.
Екскурсії у живий куточок розширюють у дітей конкретні знання про природу. При ознайомленні з живими об’єктами розвиваються спостережливість, інтерес до природи. Під час догляду за мешканцями куточка природи формуються трудові навички і такі цінні якості, як працьовитість, дбайливе ставлення до живого, відповідальність за доручену справу.
Людмила Височанська, заступник директора НЦДЮТ

/Files/images/2016-2017r/visochanska/20160916_120825.jpg /Files/images/2016-2017r/visochanska/20160916_140600.jpg

Діти вчаться любити природу

Природа – найкращий вихователь дитячої душі
В.Сухомлинський.
Кого в дитинстві не захоплювали прогулянки в ліс, поле, до річки? На все життя запам’ятовується вперше побачена веселка, знайдений опеньок. Спочатку любов до природи у дитини безпосередня. Росте людина. І до неї приходить усвідомлене почуття єдності з природою, любові до неї. Воно набувається разом із знанням про навколишній світ, як результат спостережень за життям рослин, тварин, птахів.
/Files/images/2016-2017r/visochanska/20160916_140801.jpg/Files/images/2016-2017r/visochanska/20160916_141315.jpg Міський спосіб життя не дозволяє багатьом сім’ям часто бувати на природі, знайомити з нею дітей. Але для гармонійного розвитку дитини дуже важливо спілкуватися з природою, вчитися берегти її і піклуватися про неї.
З метою екологічного виховання, бережливого ставлення до природи , 16 вересня проведено з вихованцями гуртка «Юні друзі природи» Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості ( керівник гуртка Височанська Людмила Орестівна), які є учнями 4-Б класу НВК «Нововолинської спеціалізованої школи № 1 колегіум» ( класний керівник Денисюк Людмила Степанівна) похід – екскурсію в урочище Західний Буг на тему: «Люби і знай свій рідний край».
Школярі ознайомилися з видовим розмаїттям рослинного і тваринного світу нашої місцевості. Педагоги, учні, батьки стали активними учасниками екологічних ігор, вікторин, конкурсів. Діти змістовно відпочили.
То ж уміймо бути добрим прикладом для майбутнього покоління, навчімось бачити красу природи і розкривати її. Пам'ятаймо, що природа – не лише джерело здоров'я і радості. Вона - найбільший друг, помічник у вихованні наших дітей, неоціненне багатство.
Заступник директора НЦДЮТ Людмила Височанська

/Files/images/2014-2015r/gramoti/Височанська Л.О..jpg Щиро вітаємо Височанську Людмилу Орестівну

за зайняте І місце в номінації «Інновації у формуванні фахових компетенцій педагогів». Позашкільних педагогічних читань-виставки видавничої продукції з питань позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку.

Назва конкурсної роботи: методична розробка «Методична служба навчального закладу як ресурс професійного розвитку педагогів».


Конкурс «Всезнайко»

/Files/images/2014-2015r/visochanska_lo_/Конкурс всезнайко1.JPG/Files/images/2014-2015r/visochanska_lo_/Конкурс всезнайко2.JPG
14 листопада учні гуртка «Юні друзі природи» Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості були активними учасниками конкурсу «Всезнайко».
У номінації виконання колективної роботи на тему: «Люби і знай свій рідний край» переможцями стали Купрач Олег і Чупахіна Олена.

/Files/images/2014-2015r/visochanska_lo_/Конкурс всезнайко5.JPG /Files/images/2014-2015r/visochanska_lo_/Конкурс всезнайко4.JPG


Екскурсія в смт. Жовтневе вихованців гуртка “Юний натураліст”

/Files/photogallery/1031/IMG_2327.JPG З метою активізації участі школярів у природоохоронній роботі та екологічному русі 3 квітня 2014 року з вихованцями гуртка “Юний натураліст” ( керівник гуртка Височанська Л.О., класний керівник Буйницька Т.В.) була проведена екскурсія в смт. Жовтневе, еколого-натуралістичний відділНЦДЮТ.

Гуртківці ознайомилися з роботою “Живого куточка”, “Куточка хліба”, “Екологічної стежки”, “Школи народного ремесла”, технологією вирощування рослин в закритому грунті.

Керівник гуртка Людмила Орестівна Височанська

НАШІ ФОТО ТУТ...

Кiлькiсть переглядiв: 1234

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.