Підписатися на RSS

ЗРАЗКОВИЙ АНСАМБЛЬ БАНДУРИСТІВ «ГОРЛИЦЯ»

керівник ГЕРГЕЛЬ ІРИНА ЮРІЇВНА

/Files/images/gorlitsya_banduristi/Гергель І.Ю.jpg





Ансамбль бандуристів створений у 1970 році (керівник Ващук Н.А.). Колектив нараховував 90 чоловік.

За високу виконавську майстерність, художній рівень репертуару, досягнення у виконанні національної самосвідомості, розвитку інтелектуального потенціалу, значні здобутки у художньо-естетичному вихованні дітей та учнівської молоді, пропаганду кращих зразків народного мистецтва ансамблю бандуристів “Горлиця” Нововолинського Будинку школярів Волинської області, присвоєно звання “Зразковий художній колектив” наказом Міністерства освіти і науки України від 18.06.1996 року № 285-К.

/Files/images/gorlitsya_banduristi/DSC02239.JPGПротягом багатьох років існування колективу його викладачами у різний час були Зубкович Валентина Михайлівна, Краштапук Людмила Федорівна, Бадира Людмила Вікторівна.

З жовтня 1999 року Гергель Ірина Юріївна працює керівником зразкового ансамблю бандуристів «Горлиця» Нововолинського дитячо-юнацького центру. Педагог виявляє належний рівень професіоналізму, ініціативи і творчості, володіє ефективними формами та методами організації навчально-виховного процесу. Уміло спрямовує набуті знання у повсякденній роботі. Веде належну роботу над розвитком практичних виконавських навиків, прищеплює вихованцям творче ставлення до індивідуального та ансамблевого виховання. Вміє вдало підібрати репертуар, враховуючи індивідуальні особливості дитини. Володіє методами позитивного впливу на вихованців та управління дитячим колективом.

/Files/images/gorlitsya_banduristi/DSC00373.JPG2001 рік – чергова атестація зразкового ансамблю “Горлиця” на підтвердження звання “Зразковий художній колектив”.

За високу виконавську майстерність, художній рівень репертуару, досягнення у виконанні національної самосвідомості, розвитку інтелектуального потенціалу, значні здобутки у художньо-естетичному вихованні дітей та учнівської молоді, пропаганду кращих зразків народного мистецтва ансамблю бандуристів “Горлиці” Нововолинського Будинку школярів Волинської області підтверджено звання “Зразковий художній колектив” наказом Міністерства освіти і науки України від 25.01.2002 року № 40.

Гергель І.Ю. відзначена за особисту участь в обласному семінарі керівників гуртків народно-інструментальної музики позашкільних установ, який проводився на базі ансамблю бандуристів „Горлиця” (наказ № 9 від 22.04. 2004 року).

/Files/images/gorlitsya_banduristi/DSC01602.JPGЗа вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, відродження і примноження надбань національної культури та художньої спадщини українського народу, високий художній рівень репертуаруансамблю бандуристів “Горлиця” дитячо-юнацького центру м. Нововолинська Волинської області підтверджено почесне звання “Зразковий художній колектив” наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2007 року № 611.

Сьогодні зразковий ансамбль бандуристів «Горлиця» об’єднує 21 дитину віком від 8 до 16 років, духовно близьких, для яких народне мистецтво є органічним проявом їхніх творчих здібностей. Колектив демонструє високу виконавську культуру, чистоту звучання, технічну вправність. Ансамбль продовжує роботу в напрямку відродження, збагачення національного мистецтва. У його репертуарі популярні та призабуті українські народні пісні, мелодії волинських композиторів, місцевих самодіяльних авторів, пісні та думи на вірші Т.Г. Шевченка, колядки, щедрівки, веснянки. Правильно підібраний репертуар сприяє творчому зростанню колективу, допомагає усвідомлювати юним бандуристам свою причетність до української культури, творчості, звичаїв та традицій, виховувати патріотизм і почуття національної єдності.

Керівник ансамблю бандуристів постійно підвищує рівень фахової та професійної компетентності. 7-9 листопада 2007 року - учасниця Всеукраїнського семінару-практикуму керівників ансамблів та капел бандуристів у м. Львові, який відбувся згідно наказу МОН України від 1 листопада 2007 року № 110. (м. Львів) .

15 жовтня 2008 року проведено презентацію зразкового ансамблю бандуристів «Горлиця» за участю керівників ансамблю бандуристів Палацу учнівської молоді м. Луцька, у програмі якої: проведення майстер-класу (керівник Гергель І.Ю.), показовий виступ ансамблю, обмін досвідом роботи, перегляд відео матеріалів виступів ансамблю «Горлиця» .

/Files/images/gorlitsya_banduristi/DSC00409.JPGГергель Ірина Юріївна – переможець конкурсу професійної майстерності та педагогічних досягнень у номінації «Надія року – 2008» (наказ по установі від 28.10.2008 року № 36) ; «Творчий педагог-2011» (наказ по установі від 27.05.2011 року № 19). Відзначена за особисту участь в організації проведення обласного семінару керівників гуртків позашкільних навчальних закладів на базі Нововолинського дитячо-юнацького центру (наказ по установі № 5 від 02.03.2011 року). Нагороджена грамотою управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради за впровадження в навчально-виховний процес нових педагогічних технологій та за наслідками атестації (наказ № 119 від 16.04.2009 р.); грамотою управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації за активне впровадження нових форм і методів навчання і виховання учнівської молоді та передового педагогічного досвіду (наказ № 85-К від 05.08.2011 р.).

Педагог співпрацює з батьками у створенні належних умов для розвитку народного музичного мистецтва.

Ансамбль бандуристів – незмінний учасник святкування Шевченківських днів, Дня Соборності, Свята Злуки, Дня Незалежності, Свята Матері, благодійних акцій тощо. Колективу притаманні широка палітра звучання, чистота інтонації, тонке відчуття ансамблю і, насамперед, натхнення.

/Files/images/gorlitsya_banduristi/бандура 032.jpgПеревіркою знань, умінь і навичок вихованців є проведення академічних концертів, творчих звітів та родинних свят. Традиційним стало проведення свят бандурової музики для батьків, громадськості та учнів шкіл міста.

Зразковий ансамбль бандуристів «Горлиця» нагороджений :

- дипломом управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, активну участь у справі відродження та примноження надбань національної культури, художньої спадщини українського народу, високий художній рівень (м. Луцьк, 2007 рік) ;

- грамотою управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради за високу виконавську майстерність,пропаганду кращих зразків народного мистецтва, активну участь у міському фестивалі учнівської творчості, присвяченому 70-річчю утворення Волинської області (25.05.2009 року) ;

/Files/images/gorlitsya_banduristi/бандура 017.jpg- грамотою управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради за високу виконавську майстерність, розвиток і пропаганду Кобзарського мистецтва та з нагоди 40-річного ювілею від Дня створення (наказ управління освіти від 26.09.2011 року № 232-К) ;

- грамотою Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів за вагомий внесок у справу естетичного виховання учнівської молоді, відродження і примноження надбань національної культури та з нагоди 40-річчя створення колективу (наказ № 25 від 27.09.2011 року) ;

- грамотою Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів за вагомий внесок у справу естетичного виховання учнівської молоді, відродження і примноження надбань національної культури та з нагоди 40-річчя створення колективу ( наказ № 25 від 27.09.2011 року).

Тісний контакт педагогів, батьків та учнів, духовна єдність та взаєморозуміння позитивно впливають на моральний розвиток вихованців, формують їх характер, особисті якості, допомагають самоутвердитися і бути впевненими у власних силах.

За вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, відродження і примноження надбань національної культури та художньої спадщини українського народу, високий художній рівень репертуаруансамблю бандуристів “Горлиця” дитячо-юнацького центру м. Нововолинська Волинської області підтверджено почесне звання “Зразковий художній колектив” наказом Міністерства освіти і науки України від 19.01.2012 року № 21-К.


/Files/images/2017-2018r/zrkoviy_parad/20171124_131732.jpg /Files/images/2017-2018r/zrkoviy_parad/20171126_171118.jpg

«Зірковий парад» у Львові.

24-26 листопада у місті Лева віддзвенів міжнародний конкурс-фестиваль «Зірковий парад». Представницьке журі виважено й професійно поцінувало таланти юних вокалістів, що взяли участь у конкурсі. Тут у повній силі розкрили свої обдарування, співпрацюючи з педагогом високого професійного рівня Зубкович В.М., вихованка НЦДЮТ: семирічна Зубкович Дарина.
Юна вокалістка підкорили суддів самобутнім співом й артистичною манерою виконання. Порадувала свою наставницю, гідно виборовши високу нагороду співочого форуму. Серед чисельної плеяди молодих обдарувань, що прибули на парад зірок, представивши 386 художніх номерів. ІІІ місце й цінний сертифікат у 100 євро журі присудило наймолодшій солістці Зубкович Дарині.

/Files/images/2017-2018r/zrkoviy_parad/BRZ_0845.JPG /Files/images/2017-2018r/zrkoviy_parad/BRZ_2426.JPG


/Files/images/2016-2017r/banduristi/1490430728152.jpg /Files/images/2016-2017r/banduristi/001.jpg

Конкурс ансамблів, оркестрів народної музики «Золоті зернинки Волинського краю».

На виконання планів роботи управління освіти, науки та молоді обласної держадміністрації, Волинського державного центру естетичного виховання учнів загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів 25 березня 2017 року у м. Луцьку, на базі педагогічного коледжу відбувся обласний конкурс ансамблів, оркестрів народної музики «Золоті зернинки Волинського краю».
У конкурсі взяли участь 13 колективів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області, всього понад 340 дітей. Серед конкурсантів - зразковий ансамбль бандуристів «Горлиця» художньо-естетичного відділу. Колектив визнаний переможцем та нагороджений грамотою управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації за зайняте ІІІ місце серед ансамблів бандуристів.
Учасники продемонстрували майстерність гри на бандурах, хороший ансамблевий стрій, творчу індивідуальність.

Ансамбль бандуристів Горлиця НЦДЮТ на конкурсі Золоті зернинки Волинського краю 2017р


/Files/images/2016-2017r/banduristi/100_1224.JPG /Files/images/2016-2017r/banduristi/100_1280.JPG 21.11.2016р.

День Гідності та Свободи в Україні

У відділі дошкільників і учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотекиісторичну годину«Ви стали прикладом усім, про вас ніколи не забути»присвятили тим, хто визволяв і визволяє Україну, хто в боротьбі за її кращу долю не дожив до сьогоднішнього дня, спить у безіменних могилах.
Почесним гостем на цьому заході був Сергій Венгрин, заступник голови спілки учасників АТО,який війну бачив не тільки з екрана телевізора. Сам дивився смерті у вічі.Він зворушливо розповів про події на Сході, поділився своїми враженнями з учнями школи, в якій колись учителював. Діти привітали його за відвагу квітами й щирими оплесками.
Патріотичні пісні натхненно виконали юні бандуристки зразкового ансамблю бандуристів «Горлиця» Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості Марійка Бурачинська та Юлія Рудець (керівник Валентина Зубкович).
Кожного дня країна завдяки таким чоловікам, серед яких і наші славні земляки, виборює право бути суверенною державою. Просімо в Бога, щоб вони живими й здоровими якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей.

/Files/images/2016-2017r/banduristi/100_1228.JPG /Files/images/2016-2017r/banduristi/100_1257.JPG /Files/images/2016-2017r/banduristi/100_1262.JPG /Files/images/2016-2017r/banduristi/100_1276.JPG


/Files/photogallery/1747/IMG_6298.JPG


9.12.2015р


Літературно-мистецька година «Моя країна – моя гордість». Представили своє мистецтво вихованці зразкового ансамблю бандуристів «Горлиця», гуртка «Культура мови та спілкування».




НАШІ ФОТО...


/Files/images/2016-2017r/rzne/Bilogub-Vernigir Ganna Sergiivna.jpg

Під чужим іменем за українські святині

Відома на Волині бандуристка Ганна Сергіївна Білогуб народилася 24 серпня 1900 року у древньому українському місті Перемишлі ( нині Польша). Це місто було своєрідним мистецьким вогнищем усієї Західної України. Талановита дівчина наполегливо здобувала загальну і музичну освіту, звідтіля пішла у широкий світ і сягнула творчих висот, визнання.
У 1928 році Ганна з чоловіком і дітьми переїхали до Луцька. Дмитро Білогуб, чоловік Ганни, працював у Центросоюзі. Ганна, деякий час була директором і вчителювала у Луцькій українській гімназії ім. Лесі Українки, брала активну участь у мистецьких заходах міста. Бандура стала основою її життя. Розголос про талановиту бандуристку швидко поширився і за межі міста, зросла її популярність. Вона вперше в місті організувала ансамбль бандуристок. Чомусь у Луцьку її називали не Ганною, а Оксаною. З іменем Оксана вона залишилась у пам’яті всіх, хто її знав і шанував, бував на концерті цієї кобзарки.
Як солістка-бандуристка Ганна Білогуб мала кілька чудових комплектів костюмів. Її зовнішній вигляд був бездоганний, служив добрим прикладом для творчої молоді. Про цю популярну у нашому краї бандуристку згадують як про людину великої порядності, вродженої інтелігентності, просту, доступну, доброзичливу, безмежно віддану улюбленій справі. Вона вміла окрилити будь-чиє серце, а при потребі особисто прийти на допомогу.
У тридцятих-сорокових роках, Ганна Білогуб вже була відома, як одна з перших жінок бандуристок у Західній Україні. Концертуючи по Волині, Галичині, вона захоплювала своїм високим мистецтвом і приваблювала талановиту юнь до кобзарського виконавства. Там де виступала славна кобзарка, зали були переповнені по вінця слухачами. Вона оспівувала гірку долю свого народу, розкривала красу високого українського мистецтва. Спів Ганни Білогуб, був символом духовної окриленості нашого народу, сприяв пробудженню національної свідомості, зароджував у молодих волинян справжню любов до українського мистецтва. Давно відомо, що кобзарство одне з найяскравіших явищ українського народного виконавства, яке хоч пройшло довгий, складний і тернистий шлях, але не загинуло.
Крім творчої діяльності Ганна Білогуб вела громадську роботу. У 1936 році була активісткою Союзу Українок у м. Луцьку. Її запрошували знані колективи до співпраці. Так відомий оперний співак Василь Тисяк пропонував співати в оперному театрі в Америці. Але велика патріотка, славна дочка свого народу, дивилась на ці пропозиції по-іншому. Вона вважала, що найбільше потрібна на рідній Україні, зокрема на Волині.
Як свідчать очевидці, її бурхлива творча діяльність запалювала талановиту молодь до кобзарського мистецтва. Просто на очах зростав потяг до навчання грі на бандурі у м. Луцьку, містечках і селах Волині.
Під час німецької окупації Дмитро Білогуб разом із сином Юрієм і зятем Богданом стали членами УПА, брали участь у важких боях з ворогами. Зять і син загинули. Важкопоранений Дмитро потрапив до рук енкаведистів і був закатований ними у Львівській тюрмі. Подальша доля великої бандуристки була важкою і трагічною.
Але виникає спасенна обставина. З допомогою знайомого священника О.Мединського Ганні Білогуб вдалось змінити своє прізвище на Вернигір.
Починаючи з 1962 по 1969 роки Ганна Білогуб-Вернигір вчителювала в Струсівській школі-інтернаті. Тут вона після довгої мовчанки знову взяла до рук бандуру. Почала навчати грі на ній і перших учасників нині славнозвісної народної аматорської Струсівської капелли бандуристів Т.Ю.Пухальського, А.Д.Заянчківського і багатьох інших молодих хлопців.
Колишня знаменитість змушена була вести напівпідпільний, під жучим іменем, дуже скромний спосіб життя. Де дивлячись на нелюдські труднощі, небезпеку, вона сумлінно несла свій хрест і мужньо виконувала благородну місію по відродженню, розвитку і поширенню кобзарського виконавства на своїй рідній землі.
У 1979 році славетна кобзарка тихо відійшла у вічність. З вдячністю і великою любов’ю згадують талановиту бандуристку-просвітницю, педагога і нездоланну, нескорену патріотку Ганну Білогуб усі хто її знав. Похована вона у селі Струсові на Тернопіллі.
Справжня й тривала подвижницька праця на ниві рідної культури незборимих митців, патріотів України Ганни Білогуб-Вернигір і її дочки Орисі-Ірини не пройшли безслідно. Своїм талантом вони вписали немало яскравих сторінок в історію кобзарського виконавства Волині. Їх мистецький і людський подвиг, щоденна безкорислива праця на благо свого народу ще чекають поглибленого вивчення, належної оцінки, гідного пошанування Українською державо.
Валентина Зубкович, керівник зразкового ансамблю бандуристів «Горлиця» НЦДЮТ
Кiлькiсть переглядiв: 1506

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.