Підписатися на RSS

Грицюк Ігор
ГУРТОК

МОДЕЛЮВАННЯ ПОВІТРЯНИХ ЗМІЇВ

Керівник Ігор Георгійович Грицюк

/Files/images/povtryan_zm/CSC_0240.JPG

Повітряні змії і… літаки

У Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості вже кілька років поспіль працює гурток конструювання повітряних зміїв. Новина? Ні, скажете ви. Тільки цікаво, чого там нового навчать дітей? Адже запускати зміїв – може кожен! А от і ні! Запускання зміїв – це одне, а от самому змайструвати - це зовсім інше. Бо саме в таких гуртках роблять перші кроки майбутні конструктори авіаційної та космічної техніки, провідні спеціалісти цієї галузі, яка у наш час розвивається швидкими темпами.

/Files/images/povtryan_zm/CSC_0242.JPG Головне у практичній роботі такого гуртка - проведення льотних випробувань моделей, тренувальних запусків та участі у змаганнях. Наталія Шахраюк та Ольга Кошла у цьому навчальному році вперше стали керівниками такого гуртка. І хоча досвіду вони великого не мають, їм на допомогу прийшов методист Костянтин Золотухін, який виробив методичні рекомендації щодо конструювання повітряних зміїв.

/Files/images/povtryan_zm/CSC_0243.JPG Хто з нас у дитинстві не мріяв про повітряного змія? А змайструвати його власноруч? Та впевнена, що майже ніхто не знає, що вперше такі примітивні літальні апарати з’явилися у Китаї в період Воюючих держав (475-221 р. р. до н. е.) Спочатку повітряні змії використовувалися виключно у військових цілях. За допомогою них можна було подати сигнал, поширити агітаційні листівки. З приходом до влади династії Тан (618-907 р. р.), повітряних зміїв використовували як розвагу. Виготовлялися вони з бамбука і шовку. Але саме вони надихнули деяких вчених на розробку літальних апаратів на основі їхньої конструкції.

/Files/images/povtryan_zm/CSC_0244.JPG Незважаючи на стандартний набір елементів, зробити повітряного змія можна по-різному, надаючи йому різної форми. Так, один із найпростіших у виготовленні плоского змія – це дзиґа.

Дивовижна всесезонна універсальність повітряних зміїв дозволяє використовувати їх взимку і влітку, в будь-якому виді спорту, де використовується ковзання.

/Files/images/povtryan_zm/CSC_0245.JPG Запускати зміїв – теж мистецтво. Не все й залежить від вітру, бо потрібно ще навчитися правильно управляти їхнім польотом. Саме таких завдань і ставить перед собою керівник гуртка повітряних змій. Особливу увагу тут приділяють виробленню в учнів практичних навичок роботи із застосуванням сучасних технологій. Діти вчаться читати креслення, навіть самостійно креслити, а це сприяє виробленню просторової уяви. А чого вартий захист проектів і конструкторських рішень?! Тож кого це зацікавило, відвідайте НЦДЮТ, можливо, саме там зараз навчається майбутній конструктор космічної техніки.

Оксана Журавель, керівник гуртка «Юнкор» НЦДЮТ


/Files/images/2015-2016r/tehnki/6.jpg /Files/images/2015-2016r/tehnki/8.jpg

В обласних змаганнях із запуску повітряних зміїв учень 6-Б кл. ЗОШ№6, Волинець Олександр посів І місце в класі «Екперементальний змій».

/Files/images/2015-2016r/tehnki/5.jpg /Files/images/2015-2016r/tehnki/7.jpg


/Files/images/2014-2015r/zm_povtryan/IMG_5087.JPG

Вітаємо наших переможців в обласних змаганнях.

22 квітня 2015 року з метою популяризації авіамодельного спорту серед учнівської молоді, залучення дітей до конструювання, створення типових та творчих моделей, пошук та підтримка технічно обдарованої учнівської молоді в с. Дачне Ківерцівського району були проведені обласні змагання учнівської молоді з повітряних зміїв. Серед різних команд області взяли участь вихованці гуртка конструювання повітряних зміїв технічного відділу Бадзюнь Назар, Кравчук Олег, Карнаухов Владислав (керівник Грицюк І.Г.).
В обласних змаганнях наші діти посіли три призових місця :
Бадзюнь Назар – ІІ місце в класі моделей «Z4» (міні-змій);
Кравчук Олег – ІІІ місце в класі моделей «Z» (експериментальний змій);
Карнаухов Владислав – ІІІ місце в класі моделей «Z2» (коробчатий змій).

/Files/images/2014-2015r/zm_povtryan/Бадзюнь Назар.jpgБадзюнь Назар /Files/images/2014-2015r/zm_povtryan/Кравчук Олег.jpgКравчук Олег /Files/images/2014-2015r/zm_povtryan/Карнаухов Владмслав.jpgКарнаухов Владислав

Бажаємо нових перемог та досягнень !

Телепередача про новостворений гурток "Конструювання повітряних зміїв"

Медіа кідс 10 випуск

Кiлькiсть переглядiв: 1413

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.