МЕЛЬНИК НАТАЛІЯ ГЕОРГІЇВНА
1. Загальні відомості про учасника
а. Заявка
б. Загальні відомості про учасника
в. Характеристика
2. Анотація власного досвіду
3. Відомість про результативність педагогічної діяльності
а. Творчі здобутки
б. Відгук про роботу
в. Публікації в ЗМІ
4. Розробки двох занять та масового заходу
а. План-конспект уроку
б. План-конспект уроку з ансамблем скрипалів
в. Лекція-концерт
г. Презентація до лекції-концерту
5. Публікації в мережі Інтернет
6. Навчальна програма
7. Презентація досвіду роботи
Відеозапис індивідуального заняття | Відеозапис заняття з ансамблем скрипалів |
---|---|
Відеоурок Н Г Мельник | Народна творчість в музиці |
Відеозапис лекції-концерту |
---|
Чарівний світ музики 2014 |
Гурток Гри на скрипці | Скрипалі 200р Шевченку |
Скрипалі НЦДЮТ переможці обласного конкурсу | Ансамбль скрипалів НЦДЮТ |
Різдвяні зустрічі+Елегія 2012р | концерт 2011р |
Гурток гри на скрипці
Керівник Наталія Георгіївна Мельник
У наш час не тільки професіонали, але й люди далекі від мистецтва знають скрипку як один з самих розповсюджених музичних інструментів. Чарівні звуки скрипки ( не випадково її називають «королевою музичних інструментів» ), великі технічні можливості забезпечили їй особливе місце в різних сферах музичного мистецтва.
Творчий доробок кожного вчителя – це думки, знання, досвід, талант, втілені в його учнях, його творчий пошук і відсутність формального підходу до роботи. Сучасне навчання дітей гри на скрипці в гуртку глибоко специфічне. Покоління, обожнює комп’ютер, попсу і реп, яке навчається в школі по надскладних програмах, сприймає музику лише як розвагу, як спосіб відпочинку. І, прийшовши в клас скрипки, дитина відразу не в силах зрозуміти, наскільки важка, довготривала це справа - навчитись пристойно грати на інструменті. Вона жадає взяти скрипку і заграти відразу. І, зустрічаючи перші маленькі труднощі в освоєнні інструменту, учень часто не прагне їх подолати. Не секрет, що далеко не всі діти, яких приваблює музичний гурток, здатні і налаштовані вчитись з а програмою передбаченою для музичних шкіл. І далеко не всі оберуть музику, скрипку своєю професією. Тому в гуртковій роботі головне все ж не професіоналізм, а виховання музикою.
Навчання музики – це багатосторонній процес, в якому педагог повинен не тільки формувати професійні навички гри, а й виховувати учні здорові естетичні смаки, широкий художній кругозір. Програма гуртка побудована по принципу від простого до складного. Навчання професійним навичкам гри на інструменті необхідно поєднувати з вивченням теорії, історії музичної культури, сольфеджіо.
Поряд з індивідуальними заняттями, велике значення навчально - виховній роботі мають ансамблеві. Залежно від того, як учні оволодівають навичками гри на інструменті, об’єднують їх у невеликі ансамблі, привчаючи до колективної гри. Ансамблі можуть бути різні за складом: дует, тріо, квартет.
Основне завдання занять – удосконалювати виконавчу майстерність, формувати навички чистоти інтонування, темпової та ритмічної узгодженості, динамічної гнучкості, технічної досконалості, вміння зібратись у відповідальний момент виступів.
Головна виховна мета репетицій - музично – естетичний та творчий розвиток вихованців у процесі роботи над музичним твором.
Викладачеві гуртка скрипалів доводиться шукати більш гнучкий репертуар : оригінальний, сучасний, захоплюючий, виходячи із світовідчуття і уявлень сучасної дитини. У той же час намагатись, щоб це були твори світлі, високохудожні, щоб дитина змогла їх відчути, пережити.
Завдяки грі в ансамблі, діти, різні за віком і підготовкою, починають взаємно доповнювати один одного і під час виконання музики, і під час відпочинку і спілкування, кожний юний музикант почуває себе тут важливим і потрібним. Таким чином, ансамбль скрипалів стає повноцінним дружнім творчим колективом.
Історія гуртка
Ансамбль скрипалів Нововолинського центру дитячої та дитячої творчості був заснований в 1977 році, коли лозунг «Завжди готовий!» сприяв народженню нових талантів, розвитку музичної культури. Першим викладачем по класу скрипки була Людмила Володимирівна Рожелюк, нині працює заступником начальника відділу культури міста. Її діяльність сприяла розвиткові скрипкової гри.
У 1981 році до Рожелюк Л.В. приєднується спеціаліст зі стажем педагогічної роботи Алла Іванівна Бранчук. Поповнюється склад ансамблю. А у 1985 році починає свою педагогічну діяльність Світлана Йосипівна Гівчак. Перші успіхи прийшли у 1990 році, коли ансамбль скрипалів під керівництвом Бранчук А.І. та Гівчак С.В. успішно виступив на обласному огляді художньої самодіяльності, у 1992 році керівники стали переможцями конкурсу «Кращий керівник року». Ансамбль скрипалів брав участь у всіх масових заходах, що проводились у місті, та неодноразово відмічався оцінкої «Відмінно» в обласному огляді. У 1994 році ансамбль скрипалів нагороджено грамотою управління освіти Волинської обласної державної адміністрації за активну участь в обласному огляді дитячої художньої самодіяльності та з нагоди 40-річчя установи. Кращими учнями були: Тарабара Алла, Лучечко Ольга, Манькута Катерина, Карпук Оксана, Большакова Ганна, Денисюк Сергій.
У 1993 році продовжила свою педагогічну діяльність у нашому закладі Наталія Георгіївна Мельник, яка свою творчу енергію спрямувала на виховання у дітей любові до мистецтва. Ансамбиль поповнюється маленькими скрипалями, урізноманітнюється репертуар. Сюди входять твори П. Майбороди, В.А. Моцарта, Ф.Шуберта, К.Стеценка, обробки українських народних пісень. У 2003 році ансамбль нагороджено грамотою виконавчого комітету Нововолинської міської ради за високу виконавську майстерність. Гордість ансамблю: Грищук Христина, Меркулова Анастасія, Лапічкова Анастасія, Луцюк Юлія, Сень Олександра.
Було створено камерний ансамбль викладачів, який у 2004 році став учасником заключного концерту художньої самодіяльності викладачів освіти у місті Луцьку. Фортепіано - Едуард Бортнічук, скрипка- Світлана Гівчак, Наталія Мельник, альт – Ірина Костюк, віолончель – Ірина Кудлей, вокал – Людмила Бадира.
Виховні заходи для учнів шкіл міста, звіти перед батьками, участь у концертах сприяли високому професійному зростанні юних музикантів. Ансамбль скрипалів під керівництвом Мельник Н.Г. та Костюк І.В. у 2006, 2008, 2011 роках був учасником заключного концерту обласного фестивалю художньої творчості учнів шкіл та позашкільних навчальних закладів у місті Луцьку та нагороджений грамотами управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації .Акомпаніатори ансамблю скрипалів :Тетяна Веніамінівна Ярмолюк,Леся Павлівна Гричанюк .
Учасникам ансамблю закарбувався в пам’яті виступ у 2012 році разом з камерним ансамблем «Елегія».
Відповідно до наказу Міністерства освіти №1078 від 11.10.2021 р. ансамблю скрипалів присвоєно почесне звання "Зразковий художній колектив".
Гурток Гри на скрипці
«Різдвяні зустрічі»,
У міському Палаці культури 26 січня відбувся концерт камерного оркестру «Елегія» із циклу «Різдвяні зустрічі», в якому взяв участь ансамбль скрипалів Нововолинського дитячо-юнацького центру, який виконав твір «Веселі скрипалі». Музичний номер у виконанні юних артистів став родзинкою концерту.
Різдвяні канікули 2020р
Вітаємо учасників ансамблю скрипалів НЦДЮТу під керівництвом Мельник Наталії Георгіївни, з перемогою - l місце на всеукраїнському фестивалі - конкурсі "Різдвяні канікули", що проходив у м. ЛЬВОВІ.
«Різдвяні зірочки»
20 січня 2019 року в актовій залі Нововолинського ЦДЮТ відбувся концерт вихованців ансамблю скрипалів «Різдвяні зірочки». Гуртківці подарували глядачам гарний настрій та яскраві емоції. Захід став ще одною творчою стежиною ансамблю скрипалів.
Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Різдвяні канікули»
З 11 по 13 січня 2019 року у місті Львові проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс для дітей та юнацтва «Різдвяні канікули». Він був організований та проведений Українським державним центром позашкільної освіти спільно з Центром творчості дітей та юнацтва Галичини.
Своє мистецтво презентували творчі колективи майже з кожної області України.
Ансамбль скрипалів НЦДЮТ став лауреатом першої премії. Щиро сподіваємось, що ця перемога стане гарним стартом для нових досягнень юних талантів.
«Сучасні композитори дітям»
30 листопада 2018 року відбувся концерт від назвою «Сучасні композитори дітям» для гуртківців та батьків вихованців ансамблю скрипалів. Юні музиканти виконували твори композиторів О. Щукіної, Р. Телепньова, Д. Кухарука, Ж. Металліді, Л. Шукайло, В. Скуратовського, О. Герасименко, Й. Йохова у дуетах, тріо, квартеті, соло. На завершення концертної програми ансамбль виконав твір місцевого автора Юрія Савраюка «Капризулі
скрипалі». Ю. Савраюк – композитор, педагог член національної ліги українських композиторів. У його творчому доробку– дитячі вокальні твори, камерно- інструментальні твори, хорова музика, обробки народних пісень.
керівник ансамблю скрипалів НЦДЮТ Мельник Наталія Георгіївна
«Прощальна мелодія року»
18 травня 2018 року гуртківці ансамблю скрипалів представили концертну програму «Прощальна мелодія року», подарувавши гарний настрій глядачам.
22.12.1017р
Свято в родинному колі ансамблю скрипалів «Різдвяні зірочки»
Свято класичної музики відбулось в гуртку гри на скрипці.
Cвято скрипалів НЦДЮТ 2017
16.12.2016р.
Дітей соціально незахищених у НЦДЮТ радо зустрів Святий Миколай. Для них звучали чарівні мелодії скрипки, які дарували учасники ансамблю скрипалів. На завершення свята чудотворець усім подарував солодощі.
“Від класики до сучасності”
15 грудня 2016 року у школі мистецтв відбулась лекція-концерт виконавців на струнно-смичкових інструментах. Вихованці ансамблю скрипалів НЦДЮТ представили свої концертні номери. Глядачі оплесками дякували юним музикантам за приємні хвилини спілкування з музикою.
21.05.2016р
Ансамбль скрипалів - учасник заключного концерту обласного фестивалю художньої творчості учнів загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів «Квітуй, мій краю,у вінку барвистім України» у м. Луцьку.
24.05.2016р
У гуртку проведено урок - концерт «Музична абетка», де маленькі скрипалі – початківці виконали свої перші музичні твори перед друзями та батьками.
Програма концерту:
1. К.Коледже «Сонячний промінчик».Виконує Арсен Матвію.
2. Укр. нар. Пісня «Чечіточка». Виконує Дарина Никитюк.
3.М. Потоловський « Мисливець». Виконує Дарина Касперська.
4. Д. Кухарук «Працьовита гусениця». Виконує Ганна Кузьмич.
5.Укр. нар. пісня «Лисичка». Виконує Соломія Лубневська.
6. Укр. нар. пісня «Журавель» , обр. П. Чайковського. Виконує Маряна Антонюк.
7. Е.Джонс «Східний марш». Виконує Тіна Павлюк.
8. Ф. Кюхлер. Концертино. Виконує Єлизавета Біланюк.
9. Ж.Металліді «Танець ляльок». Виконує Маряна Антонюк та Єлизавета Біланюк.
На завершення концерту усі учасники виконали твір Г.Фріда «Вальс».
21.04.2016 року проведено обласний конкурс «Сонце України в наших руках». Ансамбль скрипалів та вихованці гуртка художнього читання «Культура мови і спілкування» посіли почесне I місце у номінації «Літературно – музична композиція».

Програма гуртка “Шкільний активіст”
4.12.2015р
Лекція-концерт
«Танцювальна музика»
Ознайомитись з текстом лекції можете завантаживши сценарій...
Лекція – концерт «Чарівний світ музики»
23 грудня вихованці та керівники ансамблю скрипалів Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості ( Мельник Наталія Георгіївна, Гричанюк Леся Павлівна) підготували та провели лекцію-концерт «Чарівний світ музики».
На захід були запрошені батьки гуртківців, учні та вчителі загальноосвітніх закладів міста. Юні музиканти провели екскурсію в минуле, познайомили нас з історією скрипічного мистецтва, розповіли про відомих вітчизняних та зарубіжних скрипалів.
Виконуючи твори славетних композиторів минулого і сьогодення учні показали свою майстерність в індивідуальній та колективній ансамблевій грі.
Зі словами вдячності виступили батьки юних артистів. Наголосили що такі лекції-концерти розширюють мистецький світогляд учнів, забезпечують розвиток музичних здібностей, формування художньо-естетичного смаку, розуміння і сприймання музики залежно від стилю, жанру та характеру творів
Чарівний світ музики 2014
Королева інструментів — скрипка
Музика... Чудове творіння людського розуму і серця. Коли вперше зустрічаємося з нею у дитинстві, здається, що її ніхто не писав, вона жила завжди і тільки чекала зустрічі з нами.
Нещодавно ми, гуртківці-скрипалі НЦДЮТ, для батьків та наших ровесників провели свято на тему: “Королева інструментів — скрипка”.
Наш педагог Мельник Наталія Георгіївна та ми, її вихованці, розповідали про цей інструмент, чарували слухачів живою музикою.
У наш час не тільки професіонали, але й люди далекі від мистецтва, знають скрипку як один із самих розповсюджених і важливих музичних інструментів.
Особливі звуки скрипки, великі технічні можливості забезпечили їй особливе місце в різних сферах музичного мистецтва. Без скрипки рідко звучить оркестр, їй належить ведуча роль в ансамблях, квартетах, тріо. Звуки скрипки дуже виразні, тому залишають незабутні враження. Голос скрипки можна порівняти з людським, адже він так само може співати, плакати, розповідати...
Скрипка глухо звучить, навіть гнівно,
Коли вдариш по струнах руками.
Але вмить заспіває чарівно,
Як торкнешся до них почуттями.
Вихованці ансамблю скрипалів НЦДЮТ
НАШІ СКРИПАЛІ ЛАУРЕАТИ КОНКУРСУ «Золоті зернини Волинського краю»
5 квітня 2014 року в м. Луцьку в педагогічному коледжі відбувся обласний конкурс троїстих музик, ансамблів та оркестрів народної музики «Золоті зернини Волинського краю» серед учнів загальноосвітніх та позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів із метою популяризації українського інструментального мистецтва.
Нововолинський центр дитячої та юнацької творчості представляв ансамбль скрипалів під керівництвом Наталії Мельник, акомпаніатор Леся Гричанюк та чотирнадцять їхніх вихованців.
У конкурсі брали участь 16 колективів з усіх районів області. Високу оцінку отримав наш ансамбль скрипалів та був нагороджений грамотою за зайняте 1 місце у номінації «Інструментальні ансамблі». Діти отримали багато приємних і незабутніх вражень, готові до нових творчих звершень.
Скрипалі НЦДЮТ переможці обласного конкурсу
Коментарi